Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Aktualności

 
Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej
2012-03-21

Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu rozpoczyna tworzenie społecznego archiwum historii lokalnej. Liczymy na pomoc Państwa w pozyskaniu materiałów źródłowych, takich jak: dzienniki, pamiętniki, listy, kroniki, zdjęcia, dokumenty osobiste, wycinki prasowe, spisane wspomnienia, relacje ustne świadków historii. Zachęcamy również do współpracy ludzi młodych, którzy chcieliby wspólnie odkrywać ciekawe karty naszej historii.

Wszystkie działania skierowane są na rzecz materializacji pamięci i tradycji lokalnej społeczności. Zdigitalizowane materiały upubliczniane będą na internetowych stronach Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej, natomiast część z nich opublikowana zostanie w Internecie w ramach Biblioteki Cyfrowej Ośrodka KARTA,

Szczegóły dotyczące projektu „Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej" (CATL)(prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) można uzyskać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu (Oddział dla Dorosłych).

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.